شرکت پیماب (سهامی خاص) در سال 1362 به منظور انجام فعالیت های اجرایی در زمینه کارهای زیر بنایی آب شامل سد سازی ، تونل های انتقال آب ، نیروگاههای برق آبی ، فاضلاب های شهری تاسیس و پس از انجام چند پروژه موفق گستره فعالیت های خود را افزایش داده و به عنوان یک پیمانکار عمومی صنعت احداث در زمینه هایی همچون نفت و گاز ، راه ، ساختمان های صنعتی و مسکونی پروژه های مهمی را به ثمر رسانده است .

 

این شرکت به منظور انجام فعالیت های اجرایی در زمینه زیربنایی آب شامل سد سازی، تونل های انتقال آب، نیروگاه های برقابی، فاضلاب های شهری، آبیاری و زهکشی سازه های دریایی، نفت، گاز، پتروشیمی، راه و ترابری، صنعت، ساختمای صنعتی و مسکونی تاسیس گردیده است. مطابق چارت سازمانی و تشکیلاتی، دپارتمانهای مختلف شامل: اجرایی، فنی، پشتیبانی و تدارکات، اداری و مالی با زیر مجموعه های مربوطه با شرح وظایف مشخص در دفتر مرکزی شرکت پیماب فعال در زمینه سد سازی، زیر نظر مدیر عامل انجام وظیفه می نمایند.
عمده مسئولیت کارکنان شرکت پیماب در دفتر مرکزی هماهنگی، کنترل، ارائه خدمات فنی و پشتیبانی، لازم به کارگاههای مختلف طرح های در دست اجرا می باشد.
اولین کار بزرگ اجرایی شرکت پیماب سد سازی، ساخت سد بتنی قوسی بلند جیرفت و نیروگاه برقابی آن بوده است که در سال 1372 به بهره برداری رسید. سپس بعنوان یک پیمانکار فعال وارد عرصه بزرگی از کارهای اجرایی کشور گردید و تاکنون توانست پروژه های ملی بزرگی را اجرا نماید و یا در دست اجرا دارد. شرکت پیماب طی سالها ی گذشته بمیزان قابل ملاحظه ای بر توانمندیهای ماشین آلات و تجهیزاتی خود برای انجام کارهای حجیم بتنی و خاکی و حفاری در فضاهای زیر زمینی و روباز افزوده و امروزه قادر است کارهای محوله را در مناسبترین شرایط زمانی و با کیفیت لازم به انجام برساند. شرکت پیماب با تیم های فنی و اجرایی مجرب خود توانست با شرکت های مشاوران و پیمانکار داخلی و بین المللی ارتباط برقرار نموده و توافق های لازم را برای انجام کارها بصورت قراردادی کسب نماید. شرکت پیماب آمادگی انجام کارهای زیر بنایی بزرگ همچون سد سازی و احداث تونل را در خارج از ایران دارا بوده و آماده همکاری با پیمانکاران و گروه های سرمایه گذار می باشد.